Deltakerne fra Alta IF, BUL, Tverrelvdalen IL og IL Frea kapret hele 52 pallplasser i Karasjok sist fredag og lørdag. Under distanserennene på fredag ble det delt ut 44 medaljer. 27 av disse gikk til løperne fra Alta-området.
Lørdag var det sprintrenn, og her sikret altaværingene 25 medaljer av 42 mulige.
Resultater:
Sonekamp distanserenn
Karasjok 17. april
G11 - 2 km
1. Erling Bjørnstad, Alta IF
2. Konrad K. Jakobsen, Alta IF
3. Håkon Strøm, Tv.dalen
J11 - 2 km
3. Ada Suhr, IL Frea
G12 - 2 km
1. Vinjar H. Suhr, Alta IF
3. Martin A. Hansen, Alta IF
J12 - 2 km
2. Maria Jøraholmen, IL Frea
3. Natalie Losvar, Tv.dalen
G13 - 3 km
1. Hans Fredrik Antonsen, BUL
2. Eskil Hove, BUL
3. Thomas Suhr, IL Frea
J13 - 3 km
1. Marit K. Jakobsen, Alta IF
2. Synnøve Opgård, Tv.dalen
3. Susanne Granshagen, Tv.dalen
G14 - 3 km
1. Nikolay Wilhelmsen, Alta IF
2. Hermann Fiksen BUL
3. Brage Bjørnstad, Alta IF
J14 - 3 km
2. Andrine O. Olsen, Alta IF
G15 - 5 km
1. Johannes H. Nilsen, Alta IF
3. Børge L. Hagberg, BUL
J15 - 5 km
1. Magni K. Jakobsen, Alta IF
Menn 17 år - 10 km
1. Eirik Skoglund Dahler, BUL
Kvinner 17 år - 5 km
2. Marie Sivertsen, Tv.dalen
Menn 18 år - 10 km
1. Thor Eirik S. Monsen, Alta IF
2. Eirik Johansen, BUL
Menn senior - 10 km
1. Per-Erik Bjørnstad, Tv.dalen
1. Per Kåre Jakobsen, Alta IF
Sonekamp sprint
Karasjok 18. april
G11
1. Erling Bjørnstad, Alta IF
2. Kristian Holsbø, Alta IF
3. Håkon Strøm, Tv.dalen
G12
1. Martin A. Hansen, Alta IF
2. Vinjar Heitmann Suhr, IL Frea
J12
2. Maria Jøraholmen, IL Frea
3. Natalie Losvar, Tv.dalen
G13
1. Hans Fredrik Antonsen, BUL
2. Eskil Hove, BUL
3. Thomas Suhr, IL Frea
J13
1. Synnøve Opgård, Tv.dalen
2. Marit K. Jakobsen, Alta IF
G14
1. Hermann Fiksen, BUL
3. Sindre Birkeland, Alta IF
J14
2. Andrine O. Olsen, Alta IF
G15
1. Børge L. Hagberg, BUL
2. Jørgen Strøm, Tv.dalen
J15
2. Magni K. Jakobsen, Alta IF
G16
3. Markus L. Alsen, BUL
Menn 17 år
1. Eirik Skoglund Dahler, BUL
Kvinner 17 år
2. Marie Sivertsen, Tv.dalen
Menn 18 år
1. Eirik Johansen, BUL
2. Thor Eirik S. Monsen, Alta IF
Menn senior
2. Stig Aksel Opgård, Tv.dalen
3. Sven Tore Nilsen, Alta IF