Slik gikk det i Snøkanoncrossen

Her finner du alle resultater fra lørdagens renn i Kaiskuru.

GOD STEMNING: Etter vel gjennomført renn fikk alle de yngste deltakerne sine velfortjente premier.  Foto: Vidar Kristensen

sport

Snøkanoncrossen 2017:

Jenter 8 år - 1 km

Oline Holsbø, Alta IF

Lina Solveig Blomsø, BUL

Mia Helen Kristensen Bellika, Alta IF

Gutter 8 år - 1 km

Audun Olsen, Alta IF

Jacob Leinan-Hobberstad, BUL

Jenter 9 år - 1 km

Johanne Skansen, Alta IF

Johanne Brundtland, IL Frea

Sanne Sandberg Suhr, IL Frea

Caroline Mannsverk, Alta IF

Gutter 9 år - 1 km

Vebjørn Mathisen, Alta IF

Sveinung Håkenrud, IL Frea

Kristian Mikkelsen, Alta IF

Eivind Johnsen Arild, Hammerfest SK

Oleander Søvik-Hagen, Alta IF

Jenter 10 år - 1 km

Hanna Gamst, Hammerfest SK

Mari Emaus Christoffersen, BUL

UTFORDRENDE: Arrangøren hadde lagt inn blant annet hopp og slalåm i løypa.  Foto: Vidar Kristensen

Maria Mikkelsen, Alta IF

Astrid Stenvold Leinan, BUL

Anna Alexandersen Aas, Tverrelvdalen IL

Jana Linnea Sara Gulsrud, IL Nordlys

Jenny Leinan-Hobberstad, BUL

Gutter 10 år - 1 km

Ante Fiksen, BUL

Sindre Blomsø, BUL

Jenter 11 år - 1x1,5 km

1. Erle Selnes Pedersen, BUL 5.26

2. Hanna Helsvig NIlsen, Alta IF 5.49

3. Amalie Larsen Strand, Alta IF 5.55

4. Martine Padøy Opgård, Tverrelvdalen IL 6.44

5. Herborg Søreng, IL Frea 7.13

6. Marte Johnsen Arild, Hammerfest SK 7.25

7. Vilde Signora Bølgen, Alta IF 8.45

Gutter 11 år - 1x1,5 km

1. Oskar Elias Brundtland, IL Frea 6.29

Jenter 12 år - 1x1,5 km

1. Astrid Nilsen-Rønning, Hammerfest SK 5.50

2. Oda Alexandersen Aas, Tverrelvdalen IL 5.53

3. Solveig Stenvold Leinan, BUL 6.02

GOD DELTAKELSE: Skisporten står sterkt i Nordlysbyen, og det var mange som prøvde seg i løypa på lørdag.  Foto: Vidar Kristensen

4. Maria Risten Persdatter Bals, Kautokeino IL 6.25

5. Sara Elena Johansdatter Buljo, Kautokeino IL 7.31

Gutter 12 år - 1x1,5 km

1. Jørgen Bull Kristensen, Alta IF 4.44

2. Michael Veland Arnesen, Alta IF 4.58

3. Magnus Emaus Christoffersen, BUL 5.04

4. Harald Movik Simensen, IL Frea 5.15

5. Noah Bakken, Tverrelvdalen IL 5.21

6. Jonathan Vonheim Norbye, Alta IF 5.27

7. Håvard Sundsfjord Eriksen, Alta IF 5.27

8. Emil Reite, Hammerfest SK 5.37

9. Kristian Mikkelsen Clemens, BUL 5.45

10. Ravn-Mathias Sara Gulsrud, IL Nordlys 5.52

11. Gjermund Klevstad Jakobsen, Alta IF 5.54

12. Alexander Haugli Rasmussen, IL Nordlys 6.07

13. Håvard Hansen, Alta IF 6.07

14. Erlend Kristian Blomsø, BUL 6.36

15. Daniel Christoffer Bakken Johansen, Alta IF 6.58

Jenter 13 år - 2x1,5 km

1. Ina-Mari Skoglund, Alta IF 10.13

2. Ingrid Helsvig NIlsen, Alta IF 10.30

3. Ida Finjord, Alta IF 10.58

4. Anna Ragnhild Persdatter Bals, Kautokeino IL 11.37

5. Henriette Johnsen Arild, Hammerfest SK 11.39

6. Lea Charlotte Bakken, Tverrelvdalen IL 11.40

7. Magdalena Turi, Kautokeino IL 12.02

Gutter 13 år - 2x1,5 km

1. Kornelius Ordemann Olsen, Alta IF 9.29

2. Marius Mikkelsen, Alta IF 9.33

3. Henrik Eiliv Bang, Alta IF 10.03

4. Håvard Håkenrud, IL Frea 10.28

5. Odd Harald Rasmussen Bakken, Tverrelvdalen IL 10.40

Jenter 14 år - 2x1,5 km

1. Vårin Olsen, Alta IF 9.42

2. Erle Frost, Alta IF 10.10

3. Nora Darell, Hammerfest SK 11.22

4. Ada Sandberg Suhr, Alta IF 11.31

5. Amaile Alexandersen Aas, Tverrelvdalen IL 17.51

Gutter 14 år - 2x1,5 km

1. Jardar Olsen, Alta IF 8.29

2. Erling Bjørnstad, Alta IF 9.02

3. Kristian Holsbø, Alta IF 9.07

4. Simen Finjord, Alta IF 9.36

5. Henrik L. Bekkvik, Alta IF 9.45

6. Håkon Strøm, Tverrelvdalen IL 10.12

7. Mathias Padøy Opgård, Tverrelvdalen IL 10.12

Jenter 15 år - 2x2,5 km

1. Anette Jørgensen, Hammerfest SK 26.12

Gutter 15 år - 2x2,5 km

1. Jonas Bjørkli, Alta IF 18.30

2. Noa Sivsønn Pettersen, Alta IF 18.54

3. Martin Andersen Hansen, Alta IF 20.24

4. Andreas Gamst, Hammerfest SK 22.33

Jenter 16 år - 2x2,5 km

1. Marit Klevstad Jakobsen, Alta IF 18.53

2. Kirsten Helsvig Nilsen, Alta IF 20.18

3. Astrid Nordstrand Fiksen, BUL 21.24

4. Carina Pettersen, Hammerfest SK 25.33

Gutter 16 år - 2x2,5 km

1. Thomas Sandberg Suhr, Alta IF 18.05

2. Tom Vegard Andersen, Tverrelvdalen IL 18.08

3. Hans Fredrik Vestman Antonsen, BUL 18.21

4. Gard Hammond Frost, Alta IF 18.42

5. Kristoffer Opgård Hågensen, Tverrelvdalen IL 21.04

Kvinner 17 år - 2x3 km

1. Andrine Charlotte Ordemann Olsen, Alta IF 21.26

2. Ilja Nicolaysen Sundelin, BUL 25.49

3. Emma Catherine Lyrek, BUL 28.44

4. Thea Huru Jørgensen, BUL 31.10

Menn 17 år - 3x3 km

1. Nikolay Andreas Wilhelmsen, Alta IF 27.43

2. Brage Bjørnstad, Alta IF 28.15

3. Erlend Andersen, BUL 28.49

4. Hermann Nordstrand Fiksen, BUL 28.58

5. Eirik Haraldsvik Amundsen, IL Stil 30.40

6. Troy Tangen, BUL 32.20

7. John Arne Bredal-Hansen, Talvik IL 32.22

Kvinner 18 år - 2x3 km

1. Magni Klevstad Jakobsen, Alta IF 21.04

Menn 18 år - 3x3 km

1. Torjus Johansen, BUL 27.07

2. Johannes Helsvig NIlsen, Alta IF 27.30

3. Jørgen Strøm, Tverrelvdalen IL 27.51

4. Mathias Andersen Hansen, Alta IF 28.26

5. Fredrik Nilsen, Alta IF 29.12

Menn 19/20 år - 3x3 km

1. Henrik Arntzen Joks, IL Forsøk 27.58

2. Eirik Skoglund Dahler, BUL 28.49

3. Mathias Witte, Alta IF 30.52

Kvinner senior - 2x3 km

1. Henriette Heitmann Mikkelsen, Alta IF 19.27

2. Sirin Elisabeth Strand, Alta IF 20.12

3. Karin Rasmussen Bakken, Tverrelvdalen IL 24.12

Menn senior - 3x3 km

1. Petter Eliassen, Tverrelvdalen IL 25.27

2. Daniel Strand, Tverrelvdalen IL 26.01

3. Thor Eirik Skaret Monsen, Alta IF 26.54

4. August Nordeng, Sortland og Omegn SK 27.49

5. Ole Martin Myre Nesvold, Alta IF 28.03

6. Jarl Erik Aas, Tverrelvdalen IL 29.34

7. Stig Aksel Opgård, Tverrelvdalen IL 30.54

8. Bjørn Stenvold, BUL 31.14

Barnerennet

Gunn Ellen Kristensen Bellika, Alta IF

Patrick André Smette, Tverrelvdalen IL

Maja Emaus Christoffersen, BUL

Magnus Finjord, Alta IF

Johannes Finjord, Alta IF

Håkon Stenvold Leinan, BUL

Mali Blomsø, BUL

Ella Brundtland, IL Frea

Selma Bakken, Tverrelvdalen IL

Ane Isabella Wilhelmsen

Elida Johanne Wilhelmsen

Lars Magnus Hansen

Ole Kristian Hansen

Patrik Lund Suhr, Alta IF

Magnus Mortensen, Alta IF

Heljar Bang