Disse er sikret å få kjøpe døgn under fredagens kortsalg

Her ser du oversikten over de nest-heldigste laksefiskerne i 2018.

Illustrasjonsfoto.  Foto: HI-Media

nyheter

Fra klokka 11.00 kunne radiovertene Frank Halvorsen og Martin Hovden glede 700 personer bosatt i «Altaelva-kommunene» Kautokeino, Alta og Loppa. Da ble nemlig trekningslistene over de 700 som først får kjøpe kort lest opp på direkten, tradisjon tro. Opplesingen ble i tillegg streamet direkte på altaposten.no, for våre abonnenter.

Noen har mer flaks enn andre, og er rett som det er å finne blant kortkjøperne. Her finner du listene fra 2017.

De 700 som fikk navnene sine lest opp av duoen i studio er garantert å få kjøpe kort i elva, og i lista under ser du oversikten over de som følger i pulja bak de aller heldigste, i alfabetisk rekkefølge. De som får kjøpernummer mellom 301 og 700 er sikret døgn, selv om de beste døgnene rives vekk av de 300 første. Hvordan den endelige rekkefølgen blir blant de 700 første finner vi ut på fredag, i BUL-hallen. Altaposten streamer også denne seansen, med sendestart 16.30. Klokka 17.00 starter selve kortsalget.

Trenger du et oppspark til årets laksesesong? Her ser du de syv første episodene i serien vår «Altaelva» (åpen for abonnenter)

Her ser du de hvilke 300 som kan juble aller høyest over årets trekning

Her finner du oversikten over de som ikke rakk opp i år

Her ser du bunn-lista sortert alfabetisk (etter etternavn)


Excel To HTML using codebeautify.org
Etternavn Fornavn Mellomnavn Adresse Poststed
Aae Stine Altagårdsveien 28 Alta
Abelsen Alvilde Kristiansen Reistadhaugen 39 Alta
alexandersen johan Ankerveien 18 B Alta
Alexsandersen Vegard Øvreveien 22 Alta
Alseth Roald Turelv 6 Alta
Amundsen Irina Viktoria Bregneveien 36 Alta
Andersen Joachim Gakoriveien 26 c Alta
Andersen Line Steinfossholmen 13 Alta
Andersen Ronald Skiferveien 13 A Alta
Andersson Siv Ida Mardalsveien 55 Alta
Andreassen Fred Inge Thomaskroken 5 Alta
Andreassen Hallvard Thomaskroken 5 Alta
andreassen ørjan Sagabrinken 13 Alta
Angell Elisabeth Berg Myrsnipeveien 5 Alta
Arild Jan Vidar Sagabrinken 42 Alta
Arild Linda Langaas Myrullveien 58 Alta
Arnesen Ronny Minkveien 4 Alta
aslaksen jorunn bjørnemyra 42 Alta
Bakkehaug Bernt Gulaksveien 18 Alta
Bakken Kurt Helge Alta
Balandin Åsmund Olav Ankerveien41 Alta
Bang Eva Sorenskriverveien 34 Alta
Bang Kjersti Einegjerdet 6 Alta
Barbala Lone Ørneveien 9b Alta
Barosen Tove Lampe Spurveveien 5 Alta
Bellika Mariann Blålyngveien 4 Alta
Bentsen Linn Åse Heitmannåsen 26 Alta
Berg Gamst Werner Transfarelvmoen 15 Alta
Berntzen Camilla Svaneveien 66 Alta
Birkeland Sindre Bregneveien 28A Alta
Biti Jan Vidar Granåsvn.5 Alta
Bjerring Stine Jenssen Trosteveien 49 Alta
Bjørgve Eldbjørg Storengveien 12 Alta
Bjørnstad Espen Alta
Bjørnstad Eva Karoline Stillaveien 45 Alta
Bohr Pia Charlotte Tyttebærveien 2 Alta
Boland Jakob Brønnveien 13 Alta
Bosch Stig Alta
Brekke Pål Mårsvingen 1 Alta
Bueng Ellen Anna Nilsdatter Granshagen 1-H0105 Alta
Buljo Sara Julie Tyttebærveien 38 Alta
Bull Kai Erik Thomaskroken 9 Alta
Bull Rita Reite Kinoveien 14 Alta
Buvik Per Blålyngveien 18 Alta
Bæhr Johan Ante Bredbuktnes Kautokeino
Bæhr Stine marianne romsdalveien 76 Alta
Dahler Arne Bakkeveien 40 Alta
Danielsen Tor Helge Bullv 4 Alta
Daniloff Elfrid Monika Blåbærveien 30 Alta
Daniloff Ernst Blåbærveien36 Alta
Daniloff Randi Yrkesskoleveien 6 Alta
Digre Njål Alta
Eikanger Ragna Iren Granåsveien 34 Alta
EIRA INGA JOHNSDATTER Nuortamanmaras 1 Kautokeino
Eira Inger Marie Gaup Avzziluodda 9 Kautokeino
Eira Johann Eivind MAZE
Eira Jon Einar Mikkelsen Avzziluodda 9 Kautokeino
Ek Magne Reistadhaugen 3 Alta
Ellingsen Theodor Weberg Breverudtunet 28 Alta
Emaus Vera Ellen Sorrisniva 14 Alta
Engkvist Yngve Øvre tollevikvei 1B Alta
Eriksen Espen Bjørkevn 51 Alta
Eriksen Jens Kongsvikveien 4 Alta
Eriksen martine Alta
Eriksen Ranveig Rafsbotnveien 108 Alta
Ernstsen Bjørn Christian Holtenjordet 27 Alta
Ernstsen Kåre Spoveveien2 Alta
Ernstsen Svein Olav Kautokeinoveien 82 Alta
Ersfjord Liv Mona Skoleveien 31 Alta
Fagerli Hanne Trudvang 7 A Alta
Fallsen Ronja Reistadstien 11 Alta
Falsen terje Thomasbrinken 17 Alta
finjord egil moloveien 11 ØKSFJORD
Flage Kurt Olaf fogdebakken 23 Alta
Frantzen Elisabeth Damsveien 3 Alta
Furu Stig Kongleveien 3 Alta
Føleide Bjørn Arne Idrettsveien 23 Alta
Garland-Thomas Cecilie Reistadsvingen 22 Alta
Gaup Inga Kristine Sagatoppen 3 Alta
Gaup Marit Damsveien 4 Alta
Grimstad Ottar Kongleveien 16 Alta
Gunnberg Britt Sorenskriverveien 21D Alta
Hagen Medlie John Vegard Apanesveien 62 Alta
Haldorsen Britt Eibyveien 96 Alta
Haldorsen Jan Olav Eibyveien 92 Alta
Halvorsen Kirsten Irene Raipasveien 64 Alta
Hammari Arnold Myrbakken 6 Alta
Hammari Asbjørn Sisuveien 32 Alta
Hansen Anneli Transforelvmoen 75 Alta
Hansen Jan Arne Sønvismoen 79 Alta
Hansen Maria Helen Teglbakken 22 Alta
Hansen Martin Luitjes Thomasjordet 5 Alta
Hansen Mattias Raipasveien 95 Alta
Hansen Tom Robert Nyvoll Nyvollveien Kviby
hanssen john birger høysletta 2 Alta
Hanssen Ola Granåsbakken 9 Alta
Hartvigsen Jørn Steinar Steinfossholmen 12 Alta
Hatlen Olav Øvre Tollevikvei 59 Alta
Haug Gjermundsen Benjamin Myrullveien 30 Alta
Haugen Bente Myrbakken 1b Alta
Heggheim Inger-Lise Holtenveien 8 Alta
Heitmann Lise Lotte Heitmann Killiveien 50 Alta
Heitmann Roy Daniel Krondstadbakken Alta
Heitmann Stian Røstmoen 24 Alta
Helland Fredrik Ringveien 10 Alta
Henriksen Anders Kåre Midtbakkveien 9 Alta
Henriksen Svein Harald Avzi Kautokeino
Hermansen Roger Borchgrevinkhøyden 13 Alta
Hillestad Hege Skogforvalterveien 9 Alta
Hind Merete Patoskogen 19 Alta
Hindbjørgmo Matias Skaufel Jerveveien 1 Alta
Hoaas Kim Roger Tyttebærveien 4 Alta
Holm Morten Spikergjerdet 14 Alta
Holsbø Lars Rune Myrullveien 14 Alta
Holten Randi Holtenjordet 13 Alta
Hugstmyr Silje Borghild Russeluftveien 364 Alta
Hykkerud Andreas Lampemyra 35 Alta
Hykkerud Erlend Fjellvåkveien 8 Alta
Hæggernæs Tommy Alkeveien 17a Alta
Hætta Ellen Sylvia Ajonjarga 4 Kautokeino
Hætta Olav I. Mieron Kautokeino
Hætta Stein Are Gartnetvadda 3 Kautokeino
Hågensen Gro Vigdis Raipasvn.102 Alta
Håkonsen Pål Bjørnemyra 2 Alta
Håpnes Martin Saga 2C Alta
isaksen anne helene tverrelvdalsvn.37 Alta
Isaksen Daniel Stillaveien 11 Alta
Isaksen Frank Rune Aronskogen 11 Alta
Isaksen Per Øyvind Tømmerveien 7 Alta
Isaksen Synnøve Antone Borrasflaten 8 Alta
Iversen Andreas Engrappveien 6 Alta
Iversen Dina Gakoriveien 11 Alta
Jakobsen Ann-kristin Kristensen Reistadlia 53 Alta
Jakobsen Magnus Kronstadbakken 11A Alta
Jakobsen Rolf Kjetil Linekroken 15 Alta
Jensen Ine Jeanette Hesjebakken 3 Kviby
Jensen Karl Harald Talvik
Jensen Suna Regine Oterfaret 23 Alta
Johannessen Kenneth Melbærveien 9A Alta
Johansen Hege Anita Rafsbotnveien 88 Alta
Johansen Herly Sorenskriverveien 25 Alta
Johansen Karin H Altaveien 353 Alta
Johansen Katarina Arild Altavg 309 Alta
Johansen Malin Berg Aspesvingen 13 Alta
Johansen Ramona tollevikveien 36 Alta
Johansen Roger Lunneveien 9 Alta
Johansen Sander Reistadsvingen 24 Alta
Johansen Tor Møllebakken 12 Alta
johansen trond werner Alta
Johansson Erika Amtmannsnesveien 55 Alta
Johnsen Eirik Nikolai Linehøyden 1 Alta
Johnsen Gerd Ugleveien 30 Alta
Johnsen Hroar Revestien 1 Alta
Johnsen Jan Gunnar Lunnevn 1 Alta
Johnsen Roger Reistadhaugen 37 Alta
Jonas Johnny Altaveien 436 Alta
Jørgensen Johan Helstrøm Yrkesskoleveien 20 Alta
Jørgensen Kathrine Knut Kvens vei 41 Alta
Jørgensen May Ragnhild Vasara Talviksvingen11 Alta
Jørstad Pahlberg Andreas Gustaf Saunaveien 13 Alta
kaino alf åge Lærer Rustens Vei 14 Alta
Kallunki Tuomo Sakari Valhallveien 14 Alta
Karlsen Ivar kvibyveien 48 Kviby
Karlsen Kjetil Skiveien 14 Alta
Karlsen Tove Irene Spoveveien 14 Alta
Karlsson Frida Marie Amanda Sagbruksveien 3 Alta
Killi Ingeborg Alta
Kitti Veijo Tapio Steinfossveien 29 Alta
Kivijervi Karl Tore Skogsnellevn.3 Alta
Kjeldsberg Hans Kristian Eibyveien 16 Alta
Kjellmann Eva Myrbakken 10 Alta
Klevberg Oddhild Elvestrand 45 Alta
Knutsen Ken Hugo Rødsvingelveien 39 Alta
Knutsen Kim Steven Tyttebærveien 38 Alta
Knutsen Terje Maskinsvingen 25 Alta
Kolstad Bengt Rune Langnesveien 436 Talvik
Korbi Kjell Arild Boks 181, Boks 181 Alta
Kristensen Emilie Nygjerdet 9 Alta
Kristensen Tor-Åge Gakoriveien 62 Alta
Kristensen Vidar Bullveien 12 Alta
Kristiansen Susanne Aronnesveien 60b Alta
Kristoffersen Espen Sønvismoen 24 Alta
Kuivalainen Tobias Arnesen Minkveien 4 Alta
Lantto Antti Aslak Olavi Lunneveien 11 Alta
Larsen Børge åttringveien 15 Alta
Larsen Geir Arne Furubakken 18 Alta
Larsen ingvild Malene Gakoriveien 3 Alta
Larsen Liv Reidun Åttringveien 15 Alta
Larsen Ole Steinar Blåbærveien 22 Alta
leinan eirik andersen Alta
Leinan Ivar Thomasbakkveien 95 Alta
Leinan Åse Irene Thomasbakkveien 95 Alta
Lethigangas Thor Inge Killiveien 22 Alta
Li Sivertsen Christopher Borrasveien 19 Alta
Lien Kamilla Losvar Bregneveien 22 B Alta
Lindset Ellen Sofie Svaneveien 52 Alta
Linnes Guri Oldersvingen 5 Alta
Lossius Unn Iki Fjellvåkveien 36 Alta
Losvar Nathalie Jeanett Romsdalveien 9 Alta
Ludvigsen Hilde Øytunveien 108 Alta
Ludvigsen Kine Mariel Steinfossholmen 9 Alta
Luusua Emmi Johanna Gartnetmaras 8A Kautokeino
Lydersen Lise Åsen 13 Alta
Lyng Odd Bossekopveien 75 Alta
Lyshaug Nils Kristian Øvre tollervikveien 22 Alta
Magnussen Gunnar Myrveien 9J Alta
Mannsverk Geir Alta
Mannsverk Leif Bregneveien 34 Alta
Mannsverk Marianne Bregneveien 34 Alta
Mannsverk Trude Renate Tverrelvdalsveien 21 Alta
Martinsen Even Markveien 38c, Leilighet H0408 Alta
Martinsen Yngvild Ann Skogstadveien 9 Alta
Martnes Jan Petter Mikkelholmen Alta
Mathilassi Marita Thomaskroken 10 Alta
Mathisen Jan Kåre Altaveien 166 Alta
Mathisen Martin Baddoveien 7 Alta
mathisen oddbjørn Skoleveien 45 Alta
Mauseth Knut Erik Ressebakken 1 Talvik
Michaelsen Berit Veidebakken 10 Alta
Mienna Mads Alta
Mikalsen Lasse Tyttebærveien 34 Alta
Mikalsen Lisa Christine Alta
Mikalsen Trond Skogforvalterveien 3A Alta
Mikalsen Tuva Myrullveien 22 Alta
Mikkelsen Britt Marie Storelvveien 5 TALVIK
Mikkelsen Henriette Heitmann Lampemyra 4 Alta
Mikkelsen Kristine Eliassen Skoleåsen 23 Alta
Mjellekås Jon Karl Johnsens Vei 11 Alta
Moe Torgrim Ternesvingen 16 Alta
Moe Torjus Maskinsvingen 31 Alta
Moen Tom-Eirik Alta
Moen Tor Helge Reinsnes Moreneveien 19 Alta
Mofoss Torbjørn Thoresen Myrbakken 1 c Alta
Monsen Marte Henrikke Gaupeveien 1 Alta
Mortensen Geir Edvin Reistadstien 10 Alta
Mortensen Marit Øvre Tollevikvei 40 Alta
Mucaj Valdet Granshagen 11 Alta
Myrnes Lemet Máheli Gaup Njoammelluodda 19 Guovdageaidnu
Nergård Helge Gunnar Krøkebærveien 30 Alta
Nilsen Arvid Storengveien 41 Alta
Nilsen Bjørnar Sagali 2 Alta
Nilsen Dag Inge Svaneveien 4 Alta
Nilsen Gro-Anita Utsikten 7 Alta
Nilsen Jan Inge Kvenvikveien 88 Alta
Nilsen Jennie Eva Smibakken 10 Alta
Nilsen Jon Vegar Reistadskogen 9 Alta
Nilsen Kenneth Bælgiouda 16 Alta
Nilsen Kristoffer Risveien 5 Alta
Nilsen Petter Anton Marensius Alkeveien 16 Alta
Nilsen Runar Andreas Myrsnipeveien 6 Alta
Nilsen Tove Auskarnes 9 Alta
Nilssen Didrik Bekkefaret 27 Alta
Nordeidet Kajsa Nilsen Moreneveien 5A Alta
Nytrøen Emma Thomasbrinken 3 Alta
Nytrøen Kåre Petter Idrettsvn 8 Alta
Nyvoll Ann Lucky Breverudsvingen 2 Alta
Ojala Rainer Sagabrinken Alta
Olaussen Paul Kristian Lærer Rustens vei 1 Alta
Olsen Astrid Granshagen 11 Alta
Olsen Borgny Fjellveien 6 Alta
Olsen Christina Kongleveien 21 Alta
Olsen Kjell Ole Kjærland Yrkesskoleveien 14 Alta
Olsen Reidar Andre Knut Kvens Vei 2 Alta
Olsen Susanne Altaveien 430 Alta
Olsen Trond Sorenskriverveien 34 Alta
Onshuus Ole Myrseth Aronskogen 14 Alta
Opgård Birgitte Steinfossholmen 13 Alta
Opgård Elisabeth Bjørkeveien 46 Alta
Opgård Gøril Johansen Aronnesvn 97 Alta
Opgård Kirsti Eriksen Altaveien 429 Alta
Opgård Kolbjørn Suhr Stillaveien.39 Alta
Opgård Kristina Stillaveien 31 Alta
Oskal Sara Maret Ravdna Heammogieddi Kautokeino
Parken Linda Hammari Gamleveien 7 Alta
Paulsen Fredrik Sagali 9 Alta
Pedersen Jon-Arve Karl Johnsens vei 7 Alta
Pedersen Jørn Helge Torsvei 9A Alta
Pedersen Kjetil Andreas Midtbakkveien 34 Alta
Pedersen Lise Gakoriveien 24A Alta
pedersen svanhild Reistadlia 61 Alta
Pedersen Vebjørn Selnes Ugleveien 9 Alta
Persen Anita Nordre Ringvei 6 Alta
Persen Egil Alfred Åsveien 6 Alta
Pettersen Ann Christin Nordre ringvei 17 Alta
Pettersen Jan Bælgiouda 14 Alta
Pettersen Jill Karin Maskinsvingen18a Alta
Pettersen Svein Helge Skogly 5 Alta
Punsvik Birger Johansen Sisselrotveien 15 Alta
Pylvinen Aki Skogstadveien 19 Alta
Ramberg Kirsten Skogveien 9B Alta
Randa David Gunnes Granåsveien 9B Alta
Rasmussen Jan Martin Utsikten, 24 Alta
Rasmussen Tone Britt Storengveien 21 Alta
Reginiussen Daniel Myrullveien 46A Alta
Rignbu Simonsen Simon-André Wisløff krøkebærveien 3 Alta
Rishaug Hanne Russeluftveien 184 Alta
Rishaug Tonje Helen Rafsbotnveien 79 Alta
Roarsen Ann Alta
Romsdal Inge Wilhelm Raipasveien 63 Alta
romsdal martine raipasveien26 Alta
Romsdal Ole Jørgen røstmoen14 Alta
Romsdal Åge Edvardt Gargiaveien 50 Alta
Rydheim Harriet Kjelkeveien 7 Alta
Rydheim Margareth Breidablikk, 1 Alta
Rydland Jon Vidar Aspesletta 8 Alta
Røberg Viktoria Isaksen Nygjerdet 3a Alta
Røkenes Helene Åslia 8 Alta
Sandvik Andrine Elgknausen 3 Alta
Sandvik Ragni Alta
Sanguankunatorn Khemiga Høysletta 14 Alta
Sara Ann-Britt J Sokkisletta Kautokeino
Sara margrete gaup bredbuktnes Kautokeino
Saraksen Per Erik Skrivarjordet 8 Talvik
Seppola Tubez Ingeborg Reistadskogen 15 Alta
Simensen Elin Kathrine Knut kvensvei 45 Alta
Simonsen Espen Høysletta 30 Alta
Simonsen Vegard Langnesveien 210 Hovdenes Talvik
Siri Inga Kristine Andersdatter Blokkebærveien 43 Alta
Sivertsen Asbjørn Leirbakkveien Alta
skaaden inger johanne bekkefaret Alta
Skare Rolf Werner Alkeveien 27 Alta
Skoglund Sindre Olsen Odinsvei 17 Alta
Skorpen Mari-Ann vannveien 9 b103 Alta
Skorpen Tove Bakkeveien 40 Alta
Småvik-Jensen Ken Roger Svartaksveien 7 Alta
Solbakke Jørgen Eira Gartnetluohkka 4 Kautokeino
Sommer Stein-Yngve Aronskogen 20 Alta
Steine Siw renathe Lampemyra 50 Alta
Stenbakk Hege Elisabeth Skogsnellevn.3 Alta
Stene Vegard Aronskogen 13 Alta
Strifeldt Bengt Rune Vannveien 7 Alta
Strifeldt Simon Johansson Amtmannsnesveien 55 Alta
Strige Malene Svanevegen 8 Alta
Strøm Helene Bælgiouda 12 Alta
Strøm håkon Bælgiouda 12 Alta
Strøm Kine Birgitte Sagali 38 Alta
Strøm Roger Alta
Strøm Rolf Henrik Postboks 1395 Alta
Suhr Anne-Lovise Aronnesveien 181 Alta
Suhr Arvid Brønnveien 6 Alta
Suhr Espen Steinfossholmen 11 Alta
Suhr Even Tyttebærveien 7 Alta
Suhr Gustav Kåre Trudvang 7 A Alta
Suhr Henrik Aronnesveien 183 Alta
Suhr John Andreas Aronnesveien 177 Alta
Suhr Kathrine Sagastien 37 Alta
Suhr Knut Evald Aronsletta Alta
Suhr Monika Thomasbakken 31 Alta
Suhr Nina Kathrine Tømmerstien 12 Alta
Suhr Ole Fredrik Heggveien 9 Alta
Suhr Ole vidar sønvisskogen 7 Alta
Suhr Tor Inge Baddoveien 27 Alta
Sundstrøm Anne Breverudmyra 111 Alta
Svendsen Tomas Sagatoppen 2 Alta
Sønvisen Arne Borgvald Karl Johnsens Vei 18 Alta
Sønvisen Eirik Trollbærveien 8C Alta
Sørensen Kjell Alkeveien 4 Alta
Tande Kjetil Tømmerveien 15 Alta
Tangen Sondre Holtenjordet 24 Alta
Thomassen Alexandra Skogsnelleveien 4 Alta
Thomassen Benjamin sagali 14c Alta
Thomassen Isak Eira Rødsvingelveien 15 Alta
Thomassen Jostein Jøraholmen 12 Alta
Thomassen karina Sagatoppen 12 Alta
Thomassen Magne Holmen 116 Alta
Thomassen Sidsel Lagnesveien 335 TAlvik
Thomassen Silje Terese Gamleveien 10 Alta
Thomassen Siv Kristin Amtmannsnesvn.87 Alta
Thomassen Tor Magne Holmen 116 Alta
Thomassen Tor-Gunnar Skogveien 46 Alta
thomassen vegar sagabrinken 66 Alta
Thuv Ida Kjeilen Tollevikveien 38B Alta
Tobiassen Truls Alta
Trondsen Guttorm Halvor Strandveien 36 Øksfjord
Tylli Lise Marie Aronnesveien 33 Alta
Uglebakken Hanna Reistadsvingen 20 Alta
Uglebakken Lilly O Midtbakkvn 49 Alta
Vars Frank Ole Utsi Girunstealli 10 Kautokeino
Vars Per Isak Bredbuktnes Kautokeino
Varsi Linda Pedersen Mårsvingen 1 Alta
Vekve Ellen marianne Øvreveien 62 Alta
Vetoniemi Marianne Strøm Rypebærveien 6 Alta
Vik David dong-hee Skogveien 35 Alta
Vonheim Mona Wisløff Bakkevn 8 Alta
Vonheim Rolf Bakkeveien 26 Alta
Walseth Kristian Alta
Weydahl Andi Myrullvn 15 d Alta
Wiggen Torill Merete Gargiaveien 70 Alta
Wilhelmsen Ronny Altagårdsbakken 11 Alta
Wilhelmsen Vebjørn Alta
Wilhemsen romsdal Charlotte Eli Raipasveien 26 Alta
Wirkola Elisabeth Skippertorget 5 Alta
Wisløff Hans Ulrik Sorrisniva 14 Alta
wold heitmann annie Alta
Zadorina Elena Kvileskogen 27 Alta
Øien Maria Aronsletta 15 Alta
Østlyngen Lea Blåtoppveien 5 Alta
Østlyngen Toril Kjeldsberg Eibyveien 39 Alta
Østvold Åse Mathisdalen 200 Alta
Åsheim Ruben Postboks 1004 Alta