Disse 300 står først i køen når kortene i verdens beste lakseelv skal selges

Her ser du oversikten over de heldigste laksefiskerne i 2018.

  Foto: Even Martinsen

nyheter

Fra klokka 11.00 kunne radiovertene Frank Halvorsen og Martin Hovden glede 700 personer bosatt i «Altaelva-kommunene» Kautokeino, Alta og Loppa. Da ble nemlig trekningslistene over de 700 som først får kjøpe kort lest opp på direkten, tradisjon tro. Opplesingen ble i tillegg streamet direkte på altaposten.no, for våre abonnenter.

Noen har mer flaks enn andre, og er rett som det er å finne blant kortkjøperne. Her finner du listene fra 2017.

De 700 som fikk navnene sine lest opp av duoen i studio er garantert å få kjøpe kort i elva, og i lista under ser du oversikten over de aller heldigste, i alfabetisk rekkefølge. Hvem av de 300 som kan juble aller høyest finner vi ut på fredag, i BUL-hallen. Altaposten streamer også denne seansen, med sendestart 16.30. Klokka 17.00 starter selve kortsalget.

Trenger du et oppspark til årets laksesesong? Her ser du de syv første episodene i serien vår «Altaelva» (åpen for abonnenter)

Her ser du lista over de påfølgende 301-700 heldige

Her finner du oversikten over de som ikke rakk opp i år

Her ser du bunn-lista sortert alfabetisk (etter etternavn)


Excel To HTML using codebeautify.org
Etternavn Fornavn Mellomnavn Adresse Poststed
Abrahamsen Natalie Alta
Alexandersen Elisabeth Amtmannsnesvei 67 Alta
Alexandersen Odd Magne Markveien 51 Alta
Alexandersen Sigmund Kvenvikveien 84 Alta
Andersen Birgit Sisuvn.19 Alta
Andersen Ken-Vidar Leirbakkveien 27 Alta
Andersen Kristine Birgitte Alta
Andersen Malin Tollevikbergan 5 Alta
Andreassen Rune Skrivarhøyden 1 Talvik
Andreassen Stig Arne H Oterfaret 13 Alta
Anker-Henriksen Ola Gunder Patoskogen 12D Alta
Antonsen Chanett Apanesveien 52 Alta
Arild Mirjam Fjellveien 4 Alta
Arild Steinar Fjellveien 4 Alta
Arnesen Anne Helene Møllebakken 31 Alta
Arnesen Irene Alta
Arnesen Jan Tore Gamleveien 14 Alta
Arnesen Karoline Gamleveien 14 Alta
Arnesen Odd Kristian Russeluftveien 115 Alta
Axelsen Gry Svaneveien 2 Alta
Bakkejord Per Dag Markveien 38c Alta
Bakken Einar Skogveien 8 Alta
Bakken Keth Inger Steinfossholmen 17 Alta
Bakken Oddmund Ringveien 37 Alta
Bekkemellem Inger Helene Holtenjordet 26 Alta
Bellika Håvard Heitmannåsen 9 Alta
Berge Alf Erik Bossekopveien 70 Alta
Birkely Sivert Aronneaveien 153 Alta
Bjerke Kjell Andreas Steinfossholmen 8 Alta
Bjørgve Linn Kristin Romsdalveien 97 Alta
Bjørkmann Andreas Blokkebærveien 66 Alta
Bjørnstad Kåre Stillaveien 45 Alta
Bjørnstrøm Frank Rudolf Raipasveien 24 H Alta
BLOMKVIST PER HARALD GRANÅSVEIEN 48 Alta
Bongo Jarl Andre Lathari 37 Alta
Bosch Tor Gunnar Kråkefotveien 5b Alta
Bæhr Susanne Andersdatter Alttaluodda 7 Kautokeino
Bøysen Nina Gamst Blåbærveien 24 Alta
Carlsen Petter Markvn 39 Leil 311 Alta
Carlsen Randi Mjøen Karl Johnsens Vei 16 Alta
Clemens Arne Thomassletta 20 Alta
Daferner Thomas Komsa Terasse 1 Alta
Dahle John Ivar Seterveien 1 Alta
Daniloff Jørn Even Blåbærveien 30 Alta
Daniloff Kristine Kråknesveien 38 Alta
De Jong Leonardus Jacob Thomasbakkveien 8 Alta
De Jong Marco Leendert Thomasbakveien 8 Alta
De Jong Sølvi Therese Jonas Thomasbakkveien 8 Alta
Digre Kjell-Otto Heitmannåsen 31 Alta
Eira Biret Helene Helene Ruogomuotke Maze
Eira Mikkel Anders JM Pb 172 Kautokeino
Eira Mikkel Jonas Gironvarri 11 Kautokeino
Eira Ole Mathis M. Loankosattu 15 Kautokeino
Ek Mette Tollevikbergan 4 Alta
Emaus Tonje Reistadhaugen 12 Alta
Engelstad Britt Mari Oterfaret 12 Alta
Ernstsen Jan Vegar Maskinsvingen 22a Alta
Erntsen Martin Gallavara Alta
Espeland Olav Bakke Skiveien 4 Alta
Fagerli Morten Tollevikbergan 5 Alta
Falsen Karl Ole Postboks 2041 Alta
Finjord Kåre Jonny Vertshushagen 17 Alta
Flåtten Renate Tverrelvdalsveien 19 Alta
Franck Knut Johnny Blokkebærveien 45 Alta
Gabrielsen Lars Erik Reistadlia 18 Alta
Gabrielsen Trine Østre Kvenvik 84 Alta
Gaino Aslak Anders Kautokeino
Gleine Trine Linekroken 19 Alta
Granshagen Stian Alta
Granshagen Tom Harald Ugleveien 3 Alta
Haddal Rune Breidablikk 12 Alta
Halvorsen Asbjørn Midtbakkvn 41 Alta
Halvorsen Marius Baddoveien 11 Alta
Halvorsen Victor Aronnesveien 84 A Alta
Hammari Magnus Alta
Hammari Morten Spikergjerdet 21 Alta
Hamnevoll Michael Tverrelvdalsveien 62 Alta
Hansen Eirik Luitjes Thomasjordet 5 Alta
Hansen Nathalie Stene Sagabrinken 34 Alta
Hansen Stig Erland Altaveien 83 Alta
Haugen Maria Birgitte Bjørkeveien 37 Alta
Haukland Sofie Skillemoveien 25 Alta
Heggelund Roy Hermann Snømusstien 7 Alta
Heggheim Amund Breverud 8 Alta
Heimstad Finn Nordahl Bregneveien 2 Alta
Heimstad Kari Gudveievig Flage Krøkebærveien 18 Alta
Heitmann Kjersti Johanne Røstmoen 10 Alta
Heitmann Stig-Arne Arne Altagårdsbakken 7 Alta
Heitmann Sturla Kautokeino 57 Alta
Henriksen Erling Aronnesveien 118 Alta
Holm Marina Øvre Tollevikveien 45 Alta
Holst Bernt Alkeveien 10 Alta
Holten Frida Alta
Holten Jørn Kristian Holtenjordet 13 Alta
Hübner Karl Heinz Kvekeveien 4 Alta
Hætta Joakim Kautokeino
Hætta Nils Arne Gironnjunni 1 Kautokeino
Hætta Odd Mikael Davviluohkka 16 Kautokeino
Ingebrigtsen Anje Kathrine Knut Kvensvei 52 Alta
Isaksen Inge Kjerringrokk 25 Alta
Isaksen Oda Tverrelvdalsveien 142 Alta
ISAKSEN Sofie Larsen Kåfjordbotn Alta
Iversen Felix Thomas Aronnesveien 197 Alta
Iversen Heidi Aronnesveien 110 Alta
Iversen Kristin Skoleåsen 31 Alta
Iversen Pål Martin Holtenbakken 13 Alta
Jakobsen May Elfrid Skogveien 11 Alta
Jensen Elisabet Dahl Kvenvikvn 69 Alta
Johannesson Tomas Tony Bo Alma Halses Vei 33 Alta
Johansen Camilla Altaveien 353 Alta
Johansen Harry Kvenvikbakken 10 Alta
Johansen Signe Yrkeskoleveien 16 B Alta
Johansen Svein Kyrre Alttaluodda 7 Kautokeino
Johansen Tomas Gakoriveien 27 Alta
Johansson Per Alfred Mardalsveien 11 Alta
Johnsen Jessica Lien Blåbærveien 19 Alta
Johnsen Mie Johanne Spireaveien 18 B Alta
Jonas Toril Helene Mardalsveien 53 Alta
Jøraholmen Stian Jøraholmen 20 Alta
Jørgensen Andreas Knutkvens Vei 41 Alta
Jørgensen Kristian Skogstadveien 39 Alta
Jørstad Karianne Cecilie Maskinsvingen 12 Alta
Kalland Tore Kongsvikveien 5 Alta
Karlsen Britt Kirsten Baddoveien 48 Alta
Karlsen Mariell Tors Vei 11 Alta
Killi Jørund Øvre Stengelsen Alta
Killi Sigurd Øvre Stengelsen 10 Alta
Kjeldsberg Karin Eibyveien 18 Alta
Kjeldsberg Renate Kristin Eibyveien 14 Alta
Klepp Guro Hammari Solbakkveien 12 Alta
Knudsen Nikolai Adem Alta
Knutsen Kjell Arne Timoteiveien 9 Alta
Knutsen Nina Borchgrevinkhøyden 4 Alta
Knutsen Odd Arne Vannveien 12 Alta
Kristensen Hanne M Linehøyden 1 Alta
Kristiansen Elisabet Bjørnemyra 29E Alta
Kristiansen Kristin A Kvenvikbakken 30 Alta
Kristiansen Leif Ressebakken 36 Talvik
Kvammen Anved Alta
Kvålshagen Hege Christine Thomasbrinken 10 Alta
Kåberg Hans Jacob Åslia 4 Alta
Lampe Jo-Tore Lampemyra 11 Alta
Lamøy Tonje Altagårdsbakken 2 Alta
Larsen Lene Kråkefotveien 11B Alta
Larsen Terje Steinfossholmen 17 Alta
Larsen Torgunn Johanne Altagårdsveien 34 Alta
Lillegård Sissel Utsikten 14 Alta
Lindseth Britt Alta
Logje Johan Mikkel Ormegressveien 10 Alta
Loka Jarand Mathisfoss 7 Alta
Lorås Martin Juliussen Transfarelvmoen 65 Alta
Losvar Jørn Alta
Lund Frank Karl Johnsens Vei 13 Alta
Lundekvam Victor Mauricio Follumsvei 10b Alta
Magnussen Møllenes Ine Alexandra Blåbærveien 16 Alta
Manshadi Saeed Dehghan Komsa Terasse 2 Alta
Masvik Kjetil Skiveien 7 Alta
Masvik Tove Skiveien 7 Alta
Mathilassi Helge Andreas Gargiaveien 34 Alta
Mathisen Espen Skogveien 8 Alta
MATHISEN KOLBJØRN Baddoveien 7 Alta
Mella Cecilie Hyld Tverrelvdalsveien 27 Alta
Mella John Anders Ringveien 14 Alta
Mikalsen Marius Vannveien 11 Alta
Mikkelsen Bjørnulf Severin Gargiaveien 5 Alta
Mikkelsen Solveig Flåten 7 Alta
Mjøen Bjørnar Tverrelvdalsveien 96 Alta
Moe Lena Romsdal Svaneveien 26 B Alta
Moen Tom Erik Kvibyveien Alta
Mofoss Sondre Thoresen Myrbakken 1 C Alta
Mortensen Arne Bregneveien 54 Alta
Murberg Geir Myrullvein 21 A Alta
Myrvoll Unni Tollevikbergan 3 Alta
Møllenes Tor-Kjetil Raipasveien 73 Alta
Nikolaisen Magnus Breverudtunet 7 Alta
Nilsen Andreas Damsveien 10 Alta
Nilsen Dagfinn Ugleveien 2 Alta
Nilsen Einar Damsveien 4 Alta
Nilsen Elin Kobbeveien 4 Alta
Nilsen Jo Are Dalveien 29 Korsfjord
Nilsen June Røyskattsvingen 1 Alta
Nilsen Karl Erik Aronnesveien 211 Alta
Nilsen Karl Tore Måsesvingen 30 Alta
Nilsen Katrine Øines Russeluftveien 84 Alta
Nilsen Kristine Rafsbotnveien 14 Alta
Nilsen Nils Petter Smibakken 10 Alta
Nilsen Olav Sønvismoen 33 Alta
Nilsen Robin Sagatoppen 4 Alta
Nilsen Tor Einar Blokkebærveien 39 Alta
Nilsen Tormod Måsesvingen 30 Alta
Nilsen Vivi Haug Åttringveien 1 Alta
Nilssen Gaute Magnus Bekkefaret 27 Alta
Nilssen Lill-Tove Alta
Nilssen Magnus Bekoskogen 25 Alta
Nordgård Johnny Raipasveien 80 Alta
Olaussen Erik Blåbærveien 25 Alta
Olaussen Kristian Killiveien 76 Alta
Olsen Evy Jeanette Aronnesveien 155 Alta
Olsen Jakob Tverrelvdalsveien 20 Alta
Olsen Katrine Opgård Tverrelvdalsveien 20 Alta
Olsen Tage Kongleveien 21 Alta
Olsen Vårin Aronnesveien 155 Alta
Opdahl Iselin Grepplyngveien 38 Alta
Opgård Tor Ove Bjørkeveien 46 Alta
Opgård Trond Bjørkeveien 46 Alta
Oskal Mathis M Kautokeino
Ottesen Elida Hammari Sisuveien 25 Alta
Paulsen Johnny Apanesvn 22 Alta
Pedersen Ingrid Agnethe Thomasbrinken 14 Alta
Pedersen Lene Myrsethveien 27 Alta
Pedersen Lill Hege Geitramsveien 11 Alta
Pedersen Ruben Andreas Postboks 2029 Alta
Persen Carina Bruflaten 2 Alta
Persen Inger Berit Reistadhaugen 30 Alta
Pettersen Benjamin Vannveien 16 Alta
Pettersen Egil Romsdalveien 96 Alta
Pettersen Erik Thalberg Risveien 4A Alta
Pettersen Even Johnsen Skomakerberget 9 Alta
Pettersen Lill-Grete Storbakken 36 Alta
Pettersen Mads Suhr Maskinsvingen18a Alta
Pettersen Steffan Sagatun 5 Alta
Pettersen Svein Erik Sagahøyden 9 Alta
Pettersen Torunn Transfarelvmoen 50 Alta
Pulk Ole Ailu Gironstealli 9 Kautokeino
Rasmussen Ivar Idrettsveien 26 Alta
Rasmussen Ole Mathias Sagali 14b Alta
Rognlid Wenche Rødsvingelveien 31 Alta
Romsdal Kari Nilsen Lærer Rustensvei 21 Alta
Røberg Vera Ellen Isaksen Øvreveien 94 Alta
Rødberg Knut Vegar Alta
Simensen Anita Movik Jordfallet 29 Alta
Simensen Frank Holmen 19 Alta
Simensen Kent Sagbruksveien 9 Alta
Simensen Svein Ivar Blåbærveien 17 Alta
Simonsen Evert Andre Alta
Simonsen Hillbjørg Aspeveien 16 Alta
Siro Viktor Hamarijordet 21 Alta
Skaret Hilde Øvrebygdveien 7 Alta
Skau Oddvar Trudvang 19 A Alta
Solvang Kåre Edmund Apanesveien 93 Alta
Sontong Patnaree Raipasveien 80 Alta
Stamnes Ole-Christian Reistadhaugen 27 Alta
Stamnes Svein Blokkebærveien 74 Alta
Stamnes Viktor Bekkefaret 24 Alta
Stokvik Nicolai Skorpen Apanesveien 5 D Alta
Storvann Maiken Sølvbunkeveien 9 Alta
Strand Jo Espen Tau Romsdalveien 78 Alta
Strifeldt Nina Kristiansen Amtmannsnesveien 73 Alta
Strifeldt Trond Sønvismoen 41 Alta
Suhr Bjørn Vidar Heggveien 9 Alta
Suhr Christian Baddoveien 27 Alta
Suhr Jan Edmund Thomasbakken 31 Alta
Suhr Jessica Aronsletta 1 Alta
Suhr Vegard Kristensen Sagali 38 Alta
Sundelin Ilja Nicolaysen Øverbygveien 35 Alta
Svendsen Svein Sisuveien 8 Alta
Svendsen Yngve Sagastien 16 Alta
Synvis Stig Ove Stillaveien, 2 Alta
Sætrum Lars Andre Tverrelvdalsveien 75 Alta
Søderholm Geir Amtmannsnesveien 30 Alta
Søderholm Kine Lethigangas Sønvisskogen 18 Alta
Sønvisen Tor Erik Tollevikbergan 1 H0101 Alta
Thomassen Eirik Strøm Markveien 9b Alta
Thomassen Eliser Skogsnellevien 4 Alta
Thomassen Helene Spireaveien 10B Alta
Thomassen Henry Skogstadveien 19 Alta
Thomassen Ida Kristine Aspekanten 16 Alta
Thomassen Marianne Apanesveien 7B Alta
Thomassen Terje Åttringveien 5 Alta
Thomassen Thor Andre Kråknesveien 537 Talvik
Thomassen Tom-Egil Leirbakkveien 28 Alta
Thomassen Torill Bjørkeveien 17 Alta
Thomassen Unn-Hege Nygjerdet 3 Alta
Thomassen Øystein Henry Roneggiveien18 Kviby
Thoresen Kjetil Gaupeveien 4 Alta
Tiberg Benedicte Alta
Tronsen Jo Erik Øvre Tollevikveien 16 Alta
Trulsen Mari Skoddevarre 20 Alta
Turi Bjørnar Hætta Bregneveien 42 Alta
Uglebakken Erik Hernæs Sagabrinken 45 Alta
Uglebakken Mari Reistadsvingen 20 Alta
Uglebakken Vegard Berge Skajaluftveien 21 Alta
Utsi Morten J.M. Rievssatluodda 11 Kautokeino
Vars Laila Susanne Mattaluoppal Kautokeino
Varsi Lisa Marie Kvenvikbakken 40 Alta
Veidemo Levi Blomkvist Killiveien 93 Alta
Volden Ann-Tove Nygård Bregnev. 41 Alta
Walseth Frank Alta
Willassen Ida Manshadi Komsa Terrasse 2 Alta
Wirkola Ann Kristin Aronnesveien 161 Alta
Wirkola Mette Gargiaveien 82 Alta
Wirkola Roy Sverre Saunaveien 6 Alta
Wirkola Thomas Grepplyngveien 20 Alta
Wisløff Tor Kjetil Sorrisniva 6 Alta
Wold Bjørg Kraukle Breverudmyra 109 Alta
Zahl Eirill Therese Postboks 2135 Elvebakken Alta
Østerbøl Jens Vegard Sagali 25 Alta
Østerlid Ole Johnny Lunden 3 C Alta
Østlyngen Sander Blåtoppveien 5 Alta
Ånetsen Benedikte Bull Nygjerdet 5 Alta