Disse får fiske i Altaelva

Utenbygdslista leser du her.

Illustrasjonsfoto.  Foto: Vidar Kristensen

nyheter

Hvert år møter håpefulle personer fra Alta, Loppa og Kautokeino opp til korttrekningen for fiske i Altaelva, der målet er å sikre seg noen timers eller døgns fiskerett i verdens beste lakseelv.

Men også en håndfull utenbys fiskere får anledning til å kjøpe kort her. 31. januar gikk fristen, og 18. februar ble det gjennomført utenbys trekning. Tilbudet til de heldige ble sendt ut i går, og nedenfor kan du se hvem som har fått tilbud om å delta i det eksklusive fisket.


NavnBosted
Alexander Robert Blacker LeslieLondon
Amalie Oda HarlandFinnsnes
Anders DevoldJar
Ann Kristin AmundsenBjørnevatn
Anne Eskild RasmussenGjerdrum
Anne Lill HansenHokksund
Arne Vidar MoenTromsdalen
Berit HaugstadBiristrand
Børge KosmoBodø
Bård Harald WorumKvaløya
Dag EngebretsenKongsberg
David ChristensenFjell
Eilif EckhoffRøyse
Ellinor MathiesenHokksund
Erling MoeRussenes
Espen LierhagenBrumunddal
Frida KarlsenSkjetten
Gard Ove LarsenMoss
Geir Arne BakkeRøyken
Geir Inge SørgårdBardu
Geir Åge SchultzHesseng
Georg JohansenHokksund
Georg UlvestadBjugn
Grethe HansenLillehammer
Göran Wallebring WallebringGräddö
Hans Terje AnonsenGodvik
Helge BarstadHammerfest
Håkon HeskjaOslo
Håkon RotvoldTromsø
Inga Anna Marit HættaBirtavarre
James Dennis StuartTwickenham
Jeppe Isbak KnudsenHadsund
John Tore BerntsenFinnsnes
Johnny MikalsenVannareid
jostein thore pedersenHonningsvåg
Kalle Matias HilarioHelsinki
Karin BremerHafslo
Karin Marie Kolbeinsen NergårdFinnsnes
Karsten SættemMolde
Kjell Bjarne NorbakkKristiansand
Knut HolbaFrekhaug
Leif KaspersenSætre
Marianne KnutzenKirkenes
Marianne ÅsheimRissa
Martin LarsenBåtsfjord
Mona BergrudBrumundal
Nils Jørgen SvendsenEnebakk
Oluf Grytting WieOslo
Pasi SarajärviPosio
Peder Lorange LorangeOslo
Peter Graeme LeckieMusselburgh
Rachel Joanne StewartGlasgow
Raymond WeirudVestfossen
Rene TellnesBrattholmen
Richard ErlandsenFinnsnes
Rolf Inge BjerkesetMolde
Rune KongsnesTromsø
Siv GrytvikØrnes
Siv Kathe KarlsenRisøyhamn
Siv OlsenTromsø
Sten Egil JohnsenSkien
Stig FinnesandHundvåg
Svein AlexandersenStavanger
Svein HerregårdenLarvik
Svein Inge JohansenLurøy
Svein TrondsenLillehammer
Teemu SuvantoHelsinki
Tor SolheimSortland
Tore Peter TiltnesRånåsfoss
Tron WalsethTromsø
Trond SchjetneSørumsand
Truls Martin ClaussenDrammen
Ville Joonas JärvenpääHailuoto
Yvonne MellerMoss
Øyvind SævigOslo