To Alta-lag i tet
De to første lagene som ankom første sjekkpunkt i Suolovuopmi var Team DNB, som består av Sigurd Beldo og Sven-Tore Nilsen, og Team XL-bygg, der Stig Misund og Alf Åge Bjørklund er utøverne.
Disse to lagene ankom sjekkpunktet klokken 16.08, og forsvant ut igjen ett minutt senere. Beregnet ankomsttid for de raskeste deltakerne var klokken 16.00. Nå går ferden mot Maze og videre til Suossjavri, som er henholdsvis andre og tredje sjekkpunkt i årets ritt.
Det er ventet at de beste syklistene ankommer fjerde sjekkpunkt i Nedre Mollisjok i kveld klokken 21.00. Deretter går ferden videre mot Jotka vei og Jotka, før utøverne runder av Offroad Finnmark 300 km med en tur innom Sorrisniva og målgang i Alta sentrum.
Vinnerlaget er ventet inn omtrent klokken 08.00 søndag morgen. Det er beregninger basert på fjorårets ritt, så det er langt fra sikkert at disse beregningene holder stikk. Mye vind og nedbør vil i høy grad påvirke vinnertiden.