Tips oss

Tips oss 24 timer i døgnet på 901 37 819

Null eneboliger

Politikerne er enige om at det ikke blir eneboliger i Komsa.


- Dette er et så attraktivt område at vi må bygge tettest mulig. Jeg ser ikke for meg en eneste enebolig. Derimot kan det bli leiligheter i flere etasjer, spår gruppeleder for Ap, Geir Ove Bakken.

Heller ikke ordfører Laila Davidsen tror at vi vil oppleve å se eneboliger poppe opp i Lille Komsa.

- Samtidig er det for tidlig å si hvor mange boenheter som vil komme. Det avhenger av om det er eneboliger, blokker eller andre boligformer. Alt tyder likevel på at vi ikke kommer ut med en plan med eneboliger her, sier Davidsen som leder planutvalget.

Det er et betydelig areal som skal planlegges brukt i en ny områdeplan. Den er ventet ferdig våren 2013.

- Vi vet at det tar lang tid å komme fra områdeplan til utbygging. Det blir derfor neppe bygging i området på mange år, mener Bakken som vil ha en svært forsiktig utbygging.

- Vanskelig å antyde noe, men rundt 100 boenheter er vel ikke noe dårlig tips, mener gruppelederen til Ap.

Området som det skal lages en plan for strekker seg fra Komsa skole til rundkjøringen ved Alta rådhus.



Nyheter

Her endte ferden

Bil havnet i grøfta ved Nipivann.

Innvandringssaker og vei viktigst for Frp-medlemmer

Oslo (NTB): Fremskrittspartiets medlemmer og tillitsvalgte oppgir at veibygging, innstramming i asyl- og innvandringspolitikken, og nei til bompengefinansiering er de tre viktigste sakene å få gjennomslag for i regjeringsposisjon.

5.000 nye bonuskunder til SAS

Oslo (NTB): På to dager har SAS fått 5.000 nye bonuspoengkunder. Også Norwegian melder om jevn tilstrømning til sitt bonusprogram, skriver Aftenposten.