Tips oss

Tips oss 24 timer i døgnet på 901 37 819

Godbiter står i kø

Alta kultursal har spennende ting på gang til høsten.




Som Altaposten har meldt tidligere kommer Åge Sten Nilsen og Queen-showet til Alta 27. august. Det ligger an til et show og en hitparade av de sjeldne.



Åge og Gunnar

I september har Åge Aleksandersen meldt sin ankomst, med finnmarkingen Gunnar Pedersen ved sin side. Sambandet har fått en liten pause, men de to gode vennene kan begeistre alene. Dermed blir det nå en akustisk turne med Åge og den dyktige gitaristen fra Båtsfjord.

For de minste blir det et høydepunkt når Riksteateret kommer i september med ?Dyrene i Hakkebakkeskogen?. Opphavsmannen Torbjørn Egner ville fylt 100 år i år, så her ligger det an til mye heder til en forfatter og låtskriver som har betydd mye for de fleste.



Forener religionene

Nærmere jul kommer det flere spennende innslag. Les DeSAXes er en internasjonal musikkomedie som spenner fra klassisk til rock, et prosjekt i samarbeid med Festspillene i Nord-Norge. Det er videre klart at Beaivvas kommer til Alta med ?Sølvvannet? i november, mens Svein Tindberg kommer i desember i regi av Riksteateret. Han har trollbundet publikum med ?Abrahams barn?, der spørsmålet er om ikke jødedommen, kristendommen og islam er historien fortalt på tre forskjellige måter.











Nyheter

Her frir Ron fra Alta i sex-program

– Det kom litt frem etterhvert hva vi var blitt med på.

Lager konsert 17. mai

Nordlyskatedralen inviterer til sang og musikkopplevelser på nasjonaldagen.

Polly Jean Heimen slo fra seg

Kari Heimen tok utfordringen på strak arm og lyktes godt som Polly Jean Harvey fredag.