Publisert: 08.02.2010 kl. 11:59 , Endret: 08.02.2010 kl. 12:15
Norway Rock Festival i Kvinesdal slapp i forrige uke 14 nye artister til sitt femårsjubileum som holdes 7. juli. På plakaten står altabandet Cyaneed, der sammen med små- og storheter som Megadeth, Immortal og Black Debbath.
– Cyaneed er et energisk fyrverkeri på scenen, og vi gleder oss til de kommer til Kvinesdal og skal dele dette på Norway Rock Dette er absolutt et band man bør merke seg, uttaler festivalen i en pressemelding.
Festivalen feirer sitt 5 års jubileum, og sparer av den grunn ikke på kruttet. De har allerede annonsert at enda to headlinere vil lanseres i mars.
Cyaneed, som er albumklare med sitt tredje album 12. april, vil i år få en travel vår og sommer. Torsdag denne uken lanserte Rock Mot Rus på Andenes at jentene skal være et av trekkplastrene under årets festival, sammen med blant andre Kråkesølv og John Olav Nilsen og Gjengen. Fra før har Spitsbergen Rock sluppet nyheten at Cyaneed er booket i år igjen etter å ha imponert stort i fjor.
