Garantert hit

Lars Richard Olsen

Publisert: 27.11.2009 kl. 21:05

Knerten var først bok, så film og nå altså spill. Anne Cath Vestlys bøker om Lillebror og Knerten har gledet barn i mange år, og heldigvis vil serie gjøre det samme på data. Målgruppa er de minste, men det er tydelig at utviklerne har lagt mye arbeid i å lage et spill som vil vare lenge. Mens mange utgivelser for de aller minste smaker av venstrehåndsarbeid, har du here en hel haug med oppgaver å utføre. Lillebror må blant annet lete etter Knerten som er forsvunnet i skogen, hjelpe han på busstur, handle i butikken, samle flasker og gå på kino. Barna vil glede seg over flere videoklipp fra den ferske spillefilmen, mens grafikken i selve spillet er både ren og oversiktelig. Spillet er ikke bare for de aller minste. De litt eldre kan bryne seg på sudoku. Alt i alt en hyggelig overraskelse. Josefine har endelig en verdig lekekamerat i barnespillsjangeren.

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Terningkast *

Terningkast 0
Terningkast 1
Terningkast 2
Terningkast 3
Terningkast 4
Terningkast 5
Terningkast 6

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Altaposten.no ønsker en åpen og saklig debatt. Innleggene forhåndsredigeres ikke, men vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Truet med juling etter ovnskrangel

Med resten av betjeningen som lamslåtte vitner, ble en kvinnelig kunde truet med juling av en Coop-ansatt. Les mer

Altaturneringen 2012

Vera åpnet showet

BUL-spiller Vera Nilsen Nordeidet (14) scoret det aller første målet i årets Altaturnering. Les mer

Nett-tv

Viste Biltema stadionplanene

Biltema vil til Alta. Et av alternativene de vurderer er et samarbeid med Alta IF på stadiontomta. Les mer

Mer gull enn ventet

En ressursøkning på 35 prosent i Biedjovaggi er godt nytt for Arctic Gold. Les mer

Reiser seg mot skolekutt

Næringslivet i Alta går mot foreslåtte skolekutt på videregående nivå. Les mer

Se søkerlista her!

Bare tre vil bli ny rådmann

Da fristen for å søke rådmannsstillingen i Kautokeino gikk ut hadde tre søkere meldt seg. Les mer

Vant i Granåsen

Finn Hågen Krogh spurtslo Tomas Northug i sprintfinalen i norgescupen. Les mer

spill

Terningkast 5
Vurdert til 5 av Lars Richard Olsen

  • Format: spill
  • Plattform: PC

«Knerten-spillet»

Utvikler: Minimedia

Aldersgrense: 4 år

Terningkast 4

Mer proffe - men mindre latter

Altarevyen utvikler seg i rakettfart og er ikke redde for å prøve noe nytt. Det er både bra og dårlig. Les mer

 
Terningkast 5

I levende Live

Det måtte en privat anledning til for å få supertalentet Live Foyn Friis til Alta. Les mer

Terningkast 5

- Alta redda meg

Jørn Hoel i storform og herlig komikk fra Jim Gaute Olsen pangåpnet Trubadurfestivalen i går kveld. Les mer

 
Terningkast 5

Fest-rapp med fuzz

Duolva Duottar fester til lavvoen tar fyr. Les mer

Terningkast 3

Strippet revy

Honningsvågrevyen sliter med å hoppe etter seg selv. Les mer

Terningkast 5

Sånn skal det gjøres

Musikalsk og personlig vennskap sto i sentrum da sørafrikanske Mark Fransman og hans norske musikere ga Alta en oppvisning i jazz. Les mer

Terningkast 6

Flott mimrestund

Tintin er filmen jeg aldri visste at jeg savnet. Les mer

Terningkast 6

Unikt samarbeid

Inga Juuso og Steinar Raknes fortjente stående applaus - og fikk det. Les mer

Terningkast 5

Det siste slaget

Det føles godt å komme hjem til håpløsheten. Les mer

 
 

Klar for Alta i kveld

Admiral P har ingen problemer med å takle overgangen fra intens varme i Afrika til like sterk kulde i Finnmark Les mer

Vurderer navnekonkurranse

Nils Gaup og staben bak TV-serien som til nå har hatt navnet Sameland leter etter ny identitet. Les mer

 

- Dette blir en suksess

70-tallslegendene Thin Lizzy klar for Midnattsrocken. Les mer

- Forbered deg på bannskap

Finn Arve Sørbøe lover at det blir hett når en fotballsupporters liv vises på scenen i Alta. Les mer

Tviler på revy

Øksfjordrevyen teller på knappene. Les mer

- Jakten er over

Russerevyen i Alta har fått navnet på plass. Les mer

Rock med støvsuger

Cyaneed-konkurransen avsluttes i dag. Se de siste videoklippene her! Les mer

Disse vil bli leder av ungdommens hus. Se lista her!

Frykter for Husets fremtid

I løpet av kort tid skal den nye sjefen på Huset ansettes. Fungerende leder Gunn Heidi Henriksen tør ikke si om hun svarer ja hvis hun får tilbudet. Les mer

Mistenkt for Spotify-hack

Rolffas låter er så populære at Spotify ble mistenksomme. Les mer

 
Tracker image